Nasza firma oferuje szeroki wachlarz usług dotyczących instalacji oraz sieci hydrantowych. Prowadzimy doroczne przeglądy i konserwacje hydrantów wewnętrznych oraz zaworów hydrantowych. Świadczymy również usługi związane przeglądem i konserwacją hydrantów zewnętrznych. Nasi serwisanci posiadają bogate doświadczenie oraz kwalifikacje do wykonywanych czynności  związanych z przeprowadzeniem badań, przeglądów i konserwacji hydrantów specjalistycznymi urządzeniami.

Badania hydrantów

Badanie wewnętrznej sieci hydrantowej polega na pomiarze ciśnienia i przepływu wody w hydrancie. Po zakończonym badaniu wydany jest protokół  honorowany przez Państwową Straż Pożarną. Hydrant zostaje oznaczony naklejką kontrolną “sprawdzone” wraz z datą i pieczęcią imienną konserwatora.

PODSTAWA PRAWNA
Konieczność wykonywania przeglądów i badań hydrantów wewnętrznych wynika z Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 7 czerwca 2010 r. – §3 i §22 (Dz. U. 2010 Nr 109 poz. 719).

Montaż hydrantów wewnętrznych i zaworów hydrantowych w obiektach

Zajmujemy się montażem hydrantów wewnętrznych i zaworów hydrantowych wraz z szafkami. Oferujemy wszystkie dostępne na rynku rodzaje hydrantów (Φ19, Φ25, Φ33, Φ52)

Dobór hydrantu dostosowujemy do wymagań klienta, biorąc pod uwagę takie warianty, jak:

  • rodzaj montażu (wnękowe lub nadtynkowe),
  • rodzaj drzwi (pełne, z oknem z plexi, z szybą hartowaną),
  • rodzaj zamknięcia (pokrętło, zamek z kluczem),
  • kolor (standardowy czerwony lub inny, dostępne również szafki ozdobne),
  • umiejscowienie węża (kosz lub bęben).

Po każdym montażu przeprowadzamy próby ciśnieniowe i wykonujemy dokumentacje powykonawcze.
Zapewniamy kompleksową obsługę klienta, począwszy od analizy potrzeb, dostawy, montażu i późniejszej konserwacji.